Kurumsal / Hakkımızda

Ticari faaliyetleri Cumhuriyetimizle yaşıt olan Kocaman ailesi, işlenmiş su ürünleri alanındaki yatırımlarıyla vizyon olarak kendisine dünyanın alanında en büyük markalarından biri olma hedefini koymuştur. Kuşaklar boyu biriktirdiği tecrübe, uluslararası bağlantıları ve sağlam operasyonel yapısıyla dünya çapında önemli bir saygınlığa sahiptir. Büyük bir titizlikle sağlanan bu önemli ticari pozisyonun yeni kuşaklara geliştirilerek aktarılması şirketin en önemli misyonu olarak tanımlanmıştır.

Günümüzde gıda ürünleri alanında yaşanan büyük karmaşa, bireylerin sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenmesini sağlamıştır. Kocaman, böyle bir ortamda tüketicilerin kendilerine en yakın marketlerden rahatlıkla ulaşabilecekleri sağlıklı ve güvenilir, gönül rahatlığıyla tüketebilecekleri su ürünlerini sunmayı, sosyal sorumluluk bilinciyle ele alarak, her zaman en taze ürünü işleyerek toplum sağlığına doğrudan katkı sağlamayı görev bilmiş, ilke edinmiştir. Kocaman, genç nesillerin bu zengin ve doğal protein kaynağından ekonomik olarak faydalanması yoluyla sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlama hedefiyle yatırımlarına yön vermektedir.

Ülkemizin gıda dahil bir çok ürünü dış pazarlardan ithal etmek durumunda kaldığı bir ortamda, yurt kaynaklarını en verimli biçimde ekonomiye kazandırarak oluşturduğu ihracat potansiyeli ve döviz girdisiyle, yerel bir şirket olarak gururlanmakta, bu misyonu daha ileriye götürebilme azim ve arzusuyla yatırımlarına devam etmektedir. Ülkemizde var olan göl gümüşü, su ıstakozu, deniz patlıcanı, mavi yengeç, kurbağa, salyangoz gibi ulusal kaynaklarımızı yurt dışında pazar yaratarak, binlerce aileye ekmek parası kazandırmakta, geçim kaynağı sağlamaktadır.

Yurt dışında çok önemli market zincirlerinde yer alarak, bayrağımızı 5 kıtada ürünleriyle dalgalandırma başarısını gösteren Kocaman, sektöründe yer alan ve gelişme aşamasında olan diğer firmalara uluslararası pazarda etkin rekabet performansıyla yol göstermektedir.

Bölgesinde sağladığı geniş istihdamla binlerce aileye doğrudan katkı sağlayan Kocaman, özellikle kadın işgücü tercihinde öne çıkmaktadır. Ayrıca, döviz girdisi ve vergi olarak ülke bütçemize doğrudan kaynak sağlamaktadır.

Uluslararası pazarlardaki başarısını, yurt geneline yansıtabilmek amacıyla büyük bir dönüşüm projesi yürüten Kocaman, ülkemizin iyi bilinen ve çok tercih edilen işlenmiş su ürünleri markası olarak kendisini konumlandırma yolunda istikrarlı adımlarla ilerlemektedir.